EKO Classic

Do kotłów z podajnikiem

Specyfikacja
Maks. Wartość opałowa:
24 MJ/kg
Granulacja:
5-25mm
Wartość opałowa:
21-24 MJ/kg
Siarka:
max 0.5%
Popiół:
max 3-6%
Wilgotność:
5-10%
Dostawa

Palety wysyłamy za pośrednictwem największych firm transportowych w kraju.

Nasz towar pakujemy w wysokiej jakości worki foliowe z systemem mikrowentylacji.

Ułożone są one na bezzwrotnej palecie o wymiarach 120 cm x 80 cm, która jest zabezpieczona folią stretch

Informacje o produkcie

Kompromis między wartością opałową a ceną – oto ekogroszek EKO Classic. Jest to paliwo nadające się do wykorzystywania jesienią i w czasie przedwiośnia, gdy na dworze panują chłody. Tani ekogroszek sprawdza się wtedy najlepiej, bo zapotrzebowanie na energię ze spalania jest umiarkowane. Wartość opałowa od 21 do 24 MJ/kg jest optymalna – taki ekogroszek będzie się spalał bez spieków, pozostawiając jedynie od 3% do 4% popiołu. Oznacza to 30-40 kg popiołu z 1 tony.

Tani ekogroszek jest więc idealnym paliwem na większość sezonu grzewczego oraz do podgrzewania wody wiosną i latem. Warto kupić go razem z pewną ilością paliwa o wysokiej wartości opałowej – przyda się ono wtedy, gdy zrobi się naprawdę bardzo zimno.

Tani ekogroszek wysokiej jakości

Nasz ekogroszek EKO Classic jest, doskonale odsiarczony i odkamieniony. To po prostu dobry, a przy tym tani węgiel o granulacji do 25 mm, przeznaczony przede wszystkim do kotłów z podajnikami automatycznymi. Można powiedzieć, że jest to węgiel do palenia na co dzień. Istotną jego cechą jest też niska emisja toksyn do atmosfery.

Opał  kupujemy tylko w najlepszych, sprawdzonych kopalniach. Możemy więc gwarantować jego jakość i optymalną wilgotność. Zapewniamy ją między innymi dzięki temu, że ekogroszek składujemy w specjalnych halach, a pakujemy w worki z mikrowentylacją.

Workowany ekogroszek ma m.in. tę przewagę nad sprzedawanym luzem, że łatwiej go składować w kotłowni, a ponadto gromadzi się w niej mniej pyłu węglowego.

Dobrze ustawiony piec = tani ekogroszek

Warto wiedzieć, że przyczyną problemów z jakością spalania i wydajnością ogrzewania może być nie tylko niska jakość paliwa, ale też niewłaściwe ustawienie pieca. Właściwy czas podawania, optymalna przerwa podawania oraz siła nadmuchu to podstawa. Jeśli w piecu pozostaje niedopalony węgiel, to bardzo możliwe, że przerwa jest zbyt krótka albo w palenisku jest zbyt mało powietrza. Stopiony popiół może świadczyć o czymś wręcz przeciwnym.

Można obserwować płomień, który powinien być jasny i żółty. Nie przesądza to jednak o prawidłowym ustawieniu pieca. Najlepszym potwierdzeniem jest lekki, sypki popiół bez spieków i niedopalonych bryłek. Naprawdę tani węgiel lub ekogroszek to przecież taki, który spala się w całości – to jest jego właściwym przeznaczeniem. Jeżeli z pieca wygarniać trzeba dużo niespalonego, stopionego lub spieczonego paliwa, to bez względu na cenę jego zakupu staje się ono drogie.

Darmowa dostawa, profesjonalne doradztwo    

Zakupiony u nas ekogroszek dostarczany jest na bezzwrotnych paletach. Zapewniamy darmowy transport w całej Polsce. Współpracujemy z największymi firmami transportowymi. Wysokiej jakości worki foliowe, do których pakowany jest nasz ekogroszek, zapewniają mikrowentylację i nie rozrywają się podczas transportu ani przenoszenia. Zapewniamy bezpieczeństwo i komfort zakupów, kompleksową obsługę i profesjonalne doradztwo.]

Sprawdź też:

Węgiel Orzech pakowany

Miał Węglowy

ekogroszek o wysokiej wartości opałowej Eko Premium Plus