Najlepszy Ekogroszek | Chotyłów ul. Zaleska 70a, 21-530 Piszczac | woj. lubelskie | NIP: 5372624946

tel. +48 535 206 088, tel. 83 377 82 21 e-mail: sklep@najlepszyekogroszek.pl rejestracja | logowanie

Ekogroszek EKO classic z darmową dostawą - dobry i tani ekogroszek workowany

Do kotłów z podajnikiem

Darmowa Wysyłka!
Specyfikacja
Maks. Wartość opałowa:
24 MJ/kg
Granulacja:
5-25mm
Wartość opałowa:
21-24 MJ/kg
Siarka: max 0.5%
Spiekalność:
RI=0
Popiół:
~3%
Wilgotność:
5-10%
Dostawa

Palety wysyłamy za pośrednictwem największych firm transportowych w kraju.

Nasz towar pakujemy w wysokiej jakości worki foliowe z systemem mikrowentylacji.

Ułożone są one na bezzwrotnej palecie o wymiarach 120 cm x 80 cm, która jest zabezpieczona folią stretch

Video
Opinie

Iwona 17-09-2021 09:44

Ekogroszek kupuję już od kilku lat. Nie ma lepszego. Dobrze się spala i nie spieka.

30-08-2021 11:30

17-02-2021 20:16

GRZEGORZ 03-02-2021 07:36

EKOGROSZEK PREMIUM PLUS JEST WYJĄTKOWY POD WZGLĘDEM KALORYCZNOSCI. DODATKOWO ZOSTAJE WYJĄTKOWO MAŁO POPIOŁU I NIE SPIEKA SIĘ POMIMO DUŻEJ KALORYCZNOŚCI. POLECAM Z CZYSTYM SUMIENIEM.

18-01-2021 20:37

WITAM JEST NAPRAWDĘ DOBRY JESTEM ZADOWOLONY

Ewelina 09-01-2021 10:46

Leszek 06-12-2020 19:49

Polecam! Od zeszłego roku kupuje ten węgiel. Powiem krótko: po kilku latach poszukiwań w końcu znalazłem najlepszy.

Zbyszek Kondraciuk 14-11-2020 14:13

elegancki wegiel popiół jak mąka

Patryk 12-11-2020 08:56

Ekogroszek super, nie robią się spieki, a ilość popiołu? Cóż, przy węglu codziennie wybierałem pełna węglarkę, teraz po tygodniu wybrałem niecałe 3/4.

Krzysiek Wawrzyniec 25-10-2020 11:16

Jest ok taki sam jak w tamtym roku

Kazik Marecki 03-10-2020 15:12

Długo czekałem na zamówienie ale w końcu dojechał. Jeżeli chodzi o spalanie to mało popiołu jest ok

Krzysztof Woźniak 15-09-2020 12:44

Jest ok mało popiołu

Ewa Mincek 10-09-2020 09:10

Bardzo mało popiołu, myślałam że najtańszy to będzie słaby, a tutaj taka niespodzianka. Zero spieków i popiół to pyłek. Na tym filmiku nie kłamali. Z czystym sumieniem POLECAM.

Kazik 03-08-2020 21:18

Ja pale nim latem na wodę jest wygodny, na zime biorę Premium plus duza kalorycznosc ale nie ma spieków jak po wesołej!

Piotr 16-07-2020 12:03

Świetny ekogroszek, bardzo polecam!

Robert 20-06-2020 14:56

Suchy, dobrze się pali, nieźle zapakowany. Można z czystym sumieniem polecić !

BC 19-02-2020 12:55

Ekogroszek jak najbardziej w porządku, suchy, żadnych spieków, popiół też bez zastrzeżeń. Obsługa klienta na najwyższym poziomie, patrząc pod kątem stosunku ceny do jakości chyba nie znajdę nic lepszego.

Wojciech 20-01-2020 15:36

Próbowałem wielu materiałów opałowych, z różnych firm i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że jest to autentycznie najlepszy ekogroszek. Ponadto miła i błyskawiczna obsługa. Polecam.
Informacje o produkcie

Kompromis między wartością opałową a ceną ekogroszku– oto EKO Classic. Jest to paliwo nadające się do wykorzystywania jesienią i w czasie przedwiośnia, gdy na dworze panują chłody. Tani ekogroszek sprawdza się wtedy najlepiej, bo zapotrzebowanie na energię ze spalania jest umiarkowane. Wartość opałowa od 21 do 24 MJ/kg jest optymalna – taki produkt będzie się spalał bez spieków, pozostawiając około 3% popiołu. Oznacza to 30 kg popiołu z 1 tony.

Tani ekogroszek jest więc idealnym paliwem na większość sezonu grzewczego oraz do podgrzewania wody wiosną i latem. Warto kupić go razem z pewną ilością paliwa o wysokiej wartości opałowej – przyda się ono wtedy, gdy zrobi się naprawdę bardzo zimno.

Tani ekogroszek wysokiej jakości

Nasz tani ekogroszek EKO Classic jest, doskonale odsiarczony i odkamieniony. To po prostu dobry, a przy tym tani węgiel o granulacji do 25 mm, przeznaczony przede wszystkim do kotłów z podajnikami automatycznymi. Można powiedzieć, że jest to węgiel do palenia na co dzień. Istotną jego cechą jest też niska emisja toksyn do atmosfery.

Opał  kupujemy tylko w najlepszych, sprawdzonych kopalniach. Możemy więc gwarantować jego jakość i optymalną wilgotność. Zapewniamy ją między innymi dzięki temu, że produkty składujemy w specjalnych halach, a pakujemy w worki z mikrowentylacją.

Ekogroszek w workach ma m.in. tę przewagę nad sprzedawanym luzem, że łatwiej go składować w kotłowni, a ponadto gromadzi się w niej mniej pyłu węglowego.

Dobrze ustawiony piec = tani ekogroszek

Warto wiedzieć, że przyczyną problemów z jakością spalania i wydajnością ogrzewania może być nie tylko niska jakość paliwa, ale też niewłaściwe ustawienie pieca. Właściwy czas podawania, optymalna przerwa podawania oraz siła nadmuchu to podstawa. Jeśli w piecu pozostaje niedopalony węgiel, to bardzo możliwe, że przerwa jest zbyt krótka albo w palenisku jest zbyt mało powietrza. Stopiony popiół może świadczyć o czymś wręcz przeciwnym.

Można obserwować płomień, który powinien być jasny i żółty. Nie przesądza to jednak o prawidłowym ustawieniu pieca. Najlepszym potwierdzeniem jest lekki, sypki popiół bez spieków i niedopalonych bryłek. Naprawdę tani węgiel lub ekogroszek to przecież taki, który spala się w całości – to jest jego właściwym przeznaczeniem. Jeżeli z pieca wygarniać trzeba dużo niespalonego, stopionego lub spieczonego paliwa, to bez względu na wartość zakupu staje się ono drogie.

Tani ekogroszek - w jakich kotłach i piecach może być stosowany?

EKO Classic przystosowany jest do kotłów z podajnikiem. Takie rozwiązanie to wysoki komfort obsługi, a także oszczędność czasu i energii, którą należy przeznaczyć na zasilenie pieca. Standardowe kotły zasypowe wymagają regularnego nadzoru i ręcznego zasilania surowcem. Kotły z podajnikiem, w zależności od kaloryczności ekogroszku, wystarczy załadowywać raz na kilka dni. Przez ten czas piec trzyma stałą temperaturę i nie wymaga kontroli. Na rynku dostępne są różne rodzaje kotłów z podajnikiem. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą sposobem załadunku i parametrami m.in.: mocą, sposobem spalania, rodzajem palnika, zakresem temperatur, rodzajem wymiennika. Podczas wyboru kotła warto postawić na wysoką jakość i sprawdzonego producenta, aby mieć gwarancję wydajnej, bezawaryjnej pracy przez wiele lat.

Ekologiczność EKO Classic

Czy tani ekogroszek może być ekologiczny? Ekogroszek to węgiel kamienny o drobnym uziarnieniu, którym pali się w kotłach retortowych. Nie jest to jednak zwykły węgiel, a wyselekcjonowany, wysokiej jakości surowiec. Wyróżnia się niewielką ilością związków siarki, które w procesie palenia uwalniane są do atmosfery. Ponadto EKO Classic ma niewielką wilgotność (5-10%) i wytwarza mało popiołu (około 3%), co oznacza, że spala się niemal w całości, nie pozostawiając niespalonego czy stopionego paliwa.

Na ekologiczności EKO Classic ma także wpływ kocioł, którego używa się do palenia. Wspomniany piec retortowy to taki, który sam reguluje ilość spalanego surowca, a więc pozwala na wydajne spalanie. Takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie takiej samej ilości ciepła przy użyciu mniejszych ilości paliwa, a co się z tym wiąże, zmniejsza się poziom zanieczyszczenia powietrza. Na koniec warto wspomnieć, że EKO Classic jest produktem certyfikowanym i spełnia wszystkie restrykcyjne normy ekologiczne, które obowiązują w krajach Unii Europejskiej.

Ile EKO Classic potrzeba do ogrzania przez zimę średniej wielkości domu?

Aby móc ustalić, ile EKO Classic jest potrzebne do ogrzania domu przez całą zimę, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy się upewnić, czy kocioł, który posiadamy, jest odpowiedni do paliwa, jakim chcemy palić oraz czy zapewnia odpowiednie parametry spalania. Ważne jest, aby wielkość pieca była faktycznie dopasowana do zapotrzebowania. Zarówno za mały, jak i za duży kocioł nie zagwarantują wydajnego spalania. Ponadto należy się upewnić, czy sposób palenia jest zgodny z zaleceniami producenta. Kolejną ważną kwestią jest poziom ocieplenia budynku. Im gorszy, tym więcej ton ekogroszku będzie trzeba spalić zimą, aby uzyskać taki sam stopień ocieplenia. Zakładając, że dom ma powierzchnię około 100 m2 i nie jest w ogóle ocieplony, zimą należy spalić mniej więcej 5 ton węgla. Budynek ocieplony w niewielkim stopniu, ale z wymienionymi oknami, będzie potrzebował już o połowę mniej, czyli około 2,5 tony. Natomiast w pełni ocieplony dom, z izolacją ścian, podłóg, dachu będzie potrzebował nieco ponad 1 tony. Czynnikiem, na który niestety nie mamy wpływu, jest temperatura. Im niższa, tym więcej paliwa trzeba będzie zużyć, aby ogrzać dom.

Darmowa dostawa, profesjonalne doradztwo

Zakupiony u nas ekogroszek dostarczany jest na bezzwrotnych paletach. Zapewniamy darmowy transport w całej Polsce. Współpracujemy z największymi firmami transportowymi. Wysokiej jakości worki foliowe, do których pakowany jest nasz ekogroszek, zapewniają mikrowentylację i nie rozrywają się podczas transportu ani przenoszenia. Zapewniamy bezpieczeństwo i komfort zakupów, kompleksową obsługę i profesjonalne doradztwo.

Najtańszy ekogroszek

Głównym czynnikiem, który wpływa na wartość, jest rodzaj produktu i kaloryczność. Najtańszy ekogroszek w workach w naszej ofercie to EKO CLASSIC. Jego wartość opałowa wynosi 21-24 MJ/kg. Kaloryczność na tym poziomie zapewnia optymalną temperaturę w okresie wiosennym i jesiennym, kiedy temperatury są niskie, jednak nie spadają zbyt bardzo poniżej zera. Ponadto jest to idealny rodzaj ekogroszku do podgrzewania wody w okresie letnim. Ten typ paliwa może być więc używany niemal przez cały rok, z wyłączeniem okresów, kiedy jest naprawdę mroźno i ogrzewanie wymaga użycia ekogroszku o wyższej kaloryczności.

Gdzie najtańszy ekogroszek?

Nie tylko wartość pieniężna określa, czy dany ekogroszek jest tani, czy drogi. Na ogólną wartość paliwa mają wpływ także inne czynniki, takie jak ilość produkowanego popiołu, zawartość siarki czy wilgotność. Im gorsze właściwości produktu, tym częściej będą pojawiać się spieki, zbrylenia i paliwo nie będzie spalać się w całości. A im gorsza jakość, tym więcej produktu należy zużyć do wyprodukowania danej ilości ciepła. Tak więc w ogólnym rozrachunku choćby ekogroszek był naprawdę tani, ale złej jakości, to trzeba będzie kupić go więcej. Gdzie więc kupić tani ekogroszek? Przede wszystkim od sprawdzonego i polecanego sprzedawcy. Tylko w taki sposób można mieć pewność, że zakupiony ekogroszek jest wysokiej jakości. Nasz ekogroszek pozyskujemy wyłącznie ze sprawdzonych i znanych miejsc. Dzięki temu może zaoferować paliwo o niskiej zawartości siarki max 0,5%, małej wilgotności 5-10% i niewielkiej ilości produkowanego popiołu max 3-6%.

Kiedy ekogroszek jest najtańszy?

Produkt jest najtańszy, kiedy jest nie tylko wysokiej jakości, ale także, kiedy jest spalany w odpowiednio przystosowanym do tego kotle, który dodatkowo ma ustawione odpowiednie parametry. Na odpowiednie spalanie ma wpływ czas podaży ekogroszku, przerwa pomiędzy kolejnymi zasypami czy siła nadmuchu. Nawet najlepszej jakości ekogroszek spalany w niewłaściwy sposób będzie niewydajny, a przez to znacznie droższy w eksploatacji. Po zakupie kotła (najlepiej z automatycznym podajnikiem), jeżeli nie mamy odpowiedniego doświadczenia w programowaniu tego typu urządzeń, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który ustawi poszczególne parametry we właściwy sposób. Sam zakup pieca także powinien być przemyślany. Podjętą decyzję warto skonsultować z odpowiednio wykwalifikowaną osobą, ponieważ zarówno zbyt duży, jak i zbyt mały kocioł w danym budynku przyczyni się do nieefektywnego spalania i do wzrostu całkowitego kosztu ogrzewania.

Sprawdź też: