EKO Classic

Do kotłów z podajnikiem

Specyfikacja
Maks. Wartość opałowa:
24 MJ/kg
Granulacja:
5-25mm
Wartość opałowa:
21-24 MJ/kg
Siarka:
max 0.5%
Popiół:
max 3-6%
Wilgotność:
5-10%
Dostawa

Palety wysyłamy za pośrednictwem największych firm transportowych w kraju.

Nasz towar pakujemy w wysokiej jakości worki foliowe z systemem mikrowentylacji.

Ułożone są one na bezzwrotnej palecie o wymiarach 120 cm x 80 cm, która jest zabezpieczona folią stretch

Informacje o produkcie

Kompromis między wartością opałową a ceną – oto ekogroszek EKO Classic. Jest to paliwo nadające się do wykorzystywania jesienią i w czasie przedwiośnia, gdy na dworze panują chłody. Tani ekogroszek sprawdza się wtedy najlepiej, bo zapotrzebowanie na energię ze spalania jest umiarkowane. Wartość opałowa od 21 do 24 MJ/kg jest optymalna – taki ekogroszek będzie się spalał bez spieków, pozostawiając jedynie od 3% do 4% popiołu. Oznacza to 30-40 kg popiołu z 1 tony.

Tani ekogroszek jest więc idealnym paliwem na większość sezonu grzewczego oraz do podgrzewania wody wiosną i latem. Warto kupić go razem z pewną ilością paliwa o wysokiej wartości opałowej – przyda się ono wtedy, gdy zrobi się naprawdę bardzo zimno.

Tani ekogroszek wysokiej jakości

Nasz ekogroszek EKO Classic jest, doskonale odsiarczony i odkamieniony. To po prostu dobry, a przy tym tani węgiel o granulacji do 25 mm, przeznaczony przede wszystkim do kotłów z podajnikami automatycznymi. Można powiedzieć, że jest to węgiel do palenia na co dzień. Istotną jego cechą jest też niska emisja toksyn do atmosfery.

Opał  kupujemy tylko w najlepszych, sprawdzonych kopalniach. Możemy więc gwarantować jego jakość i optymalną wilgotność. Zapewniamy ją między innymi dzięki temu, że ekogroszek składujemy w specjalnych halach, a pakujemy w worki z mikrowentylacją.

Workowany ekogroszek ma m.in. tę przewagę nad sprzedawanym luzem, że łatwiej go składować w kotłowni, a ponadto gromadzi się w niej mniej pyłu węglowego.

Dobrze ustawiony piec = tani ekogroszek

Warto wiedzieć, że przyczyną problemów z jakością spalania i wydajnością ogrzewania może być nie tylko niska jakość paliwa, ale też niewłaściwe ustawienie pieca. Właściwy czas podawania, optymalna przerwa podawania oraz siła nadmuchu to podstawa. Jeśli w piecu pozostaje niedopalony węgiel, to bardzo możliwe, że przerwa jest zbyt krótka albo w palenisku jest zbyt mało powietrza. Stopiony popiół może świadczyć o czymś wręcz przeciwnym.

Można obserwować płomień, który powinien być jasny i żółty. Nie przesądza to jednak o prawidłowym ustawieniu pieca. Najlepszym potwierdzeniem jest lekki, sypki popiół bez spieków i niedopalonych bryłek. Naprawdę tani węgiel lub ekogroszek to przecież taki, który spala się w całości – to jest jego właściwym przeznaczeniem. Jeżeli z pieca wygarniać trzeba dużo niespalonego, stopionego lub spieczonego paliwa, to bez względu na cenę jego zakupu staje się ono drogie.

Tani ekogroszek - w jakich kotłach i piecach może być stosowany?

Ekogroszek EKO Classic przystosowany jest do kotłów z podajnikiem. Takie rozwiązanie to wysoki komfort obsługi, a także oszczędność czasu i energii, którą należy przeznaczyć na zasilenie pieca. Standardowe kotły zasypowe wymagają regularnego nadzoru i ręcznego zasilania surowcem. Kotły z podajnikiem, w zależności od kaloryczności ekogroszku, wystarczy załadowywać raz na kilka dni. Przez ten czas piec trzyma stałą temperaturę i nie wymaga kontroli. Na rynku dostępne są różne rodzaje kotłów z podajnikiem. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą sposobem załadunku i parametrami m.in.: mocą, sposobem spalania, rodzajem palnika, zakresem temperatur, rodzajem wymiennika. Podczas wyboru kotła warto postawić na wysoką jakość i sprawdzonego producenta, aby mieć gwarancję wydajnej, bezawaryjnej pracy przez wiele lat.

Ekologiczność ekogroszku EKO Classic

Czy najtańszy ekogroszek może być ekologiczny? Ekogroszek to węgiel kamienny o drobnym uziarnieniu, którym pali się w kotłach retortowych. Nie jest to jednak zwykły węgiel, a wyselekcjonowany, wysokiej jakości surowiec. Wyróżnia się niewielką ilością związków siarki, które w procesie palenia uwalniane są do atmosfery. Ponadto ekogroszek EKO Classic ma niewielką wilgotność (5-10%) i wytwarza mało popiołu (max 3-6%), co oznacza, że spala się niemal w całości, nie pozostawiając niespalonego czy stopionego paliwa.

Na ekologiczność ekogroszku EKO Classic ma także wpływ kocioł, którego używa się do palenia. Wspomniany piec retortowy to taki, który sam reguluje ilość spalanego surowca, a więc pozwala na wydajne spalanie. Takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie takiej samej ilości ciepła przy użyciu mniejszych ilości paliwa, a co się z tym wiąże, zmniejsza się poziom zanieczyszczenia powietrza. Na koniec warto wspomnieć, że ekogroszek EKO Classic jest produktem certyfikowanym i spełnia wszystkie restrykcyjne normy ekologiczne, które obowiązują w krajach Unii Europejskiej.

Ile ekogroszku EKO Classic potrzeba do ogrzania przez zimę średniej wielkości domu?

Aby móc ustalić, ile ekogroszku EKO Classic jest potrzebne do ogrzania domu przez całą zimę, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy się upewnić, czy kocioł, który posiadamy, jest odpowiedni do paliwa, jakim chcemy palić oraz czy zapewnia odpowiednie parametry spalania. Ważne jest, aby wielkość pieca była faktycznie dopasowana do zapotrzebowania. Zarówno za mały, jak i za duży kocioł nie zagwarantują wydajnego spalania. Ponadto należy się upewnić, czy sposób palenia jest zgodny z zaleceniami producenta. Kolejną ważną kwestią jest poziom ocieplenia budynku. Im gorszy, tym więcej ton ekogroszku będzie trzeba spalić zimą, aby uzyskać taki sam stopień ocieplenia. Zakładając, że dom ma powierzchnię około 100 m2 i nie jest w ogóle ocieplony, zimą należy spalić mniej więcej 5 ton węgla. Budynek ocieplony w niewielkim stopniu, ale z wymienionymi oknami, będzie potrzebował już o połowę mniej, czyli około 2,5 tony. Natomiast w pełni ocieplony dom, z izolacją ścian, podłóg, dachu będzie potrzebował nieco ponad 1 tony. Czynnikiem, na który niestety nie mamy wpływu, jest temperatura. Im niższa, tym więcej paliwa trzeba będzie zużyć, aby ogrzać dom.

Darmowa dostawa, profesjonalne doradztwo    

Zakupiony u nas ekogroszek dostarczany jest na bezzwrotnych paletach. Zapewniamy darmowy transport w całej Polsce. Współpracujemy z największymi firmami transportowymi. Wysokiej jakości worki foliowe, do których pakowany jest nasz ekogroszek, zapewniają mikrowentylację i nie rozrywają się podczas transportu ani przenoszenia. Zapewniamy bezpieczeństwo i komfort zakupów, kompleksową obsługę i profesjonalne doradztwo.]

Sprawdź też: