Orzech Premium

Do pieców tradycyjnych

Specyfikacja
Maks. Wartość opałowa:
27 MJ/kg
Granulacja:
25-50mm
Wartość opałowa:
23-27 MJ/kg
Siarka:
max 0.5%
Popiół:
max 6-9%
Wilgotność:
5-10%
Dostawa

Palety wysyłamy za pośrednictwem największych firm transportowych w kraju.

Nasz towar pakujemy w wysokiej jakości worki foliowe z systemem mikrowentylacji.

Ułożone są one na bezzwrotnej palecie o wymiarach 120 cm x 80 cm, która jest zabezpieczona folią stretch

Informacje o produkcie

Jak najwięcej ciepła, jak najmniej popiołu i dymu – takich paliw poszukują posiadacze pieców węglowych. Nasza odpowiedź to workowany węgiel Orzech Premium. Produkt ten to rzeczywiście pierwsza liga wśród odmian węgla kamiennego klasyfikowanych jako orzech ze względu na wielkość bryłek: mogą one mieć w tej klasie do 80 mm, podczas gdy bryłki naszego węgla mają tylko do 50 mm.

Workowany węgiel orzech – najważniejsze zalety

27 MJ/kg to bardzo wysoka wartość opałowa. Takim węglem można utrzymać w domu przyjemne ciepło i zapas ciepłej wody nawet przy siarczystym mrozie. Gwarantujemy też niską wilgotność w granicach 5-10%, co oznacza, że nasz Klient płaci rzeczywiście za węgiel, a nie zawartą w nim (i wpływającą na wagę worka) wodę.

Niska, bo wynosząca maksymalnie 0,5% zawartość siarki powoduje, że dym powstający ze spalania węgla typu Orzech Premium z naszego składu zanieczyszcza powietrze mniej niż paliwa stałe oferowane przez konkurencję. Ponadto niezasiarczony workowany węgiel nie powoduje powstawania szlaki. Przewody kominowe pozostają długo czyste – nie zbiera się w nich sadza. Czystość węgla orzech premium sprawia, że nawet w dobie walki ze smogiem można go uznawać za paliwo ekologiczne.

Po spaleniu w piecu czy kominku pozostaje tylko niewielka ilość popiołu. To świadczy o wysokiej jakości paliwa, które rzeczywiście zamienia się w ciepło. Worek węgla Orzech Premium zawiera więc paliwo, a nie kamienie i substancje niepalne, z których potem trzeba mozolnie oczyszczać palenisko. Wydatnie redukuje to ilość i uciążliwość pracy, jaką trzeba wkładać w utrzymanie pieca w należytym stanie. Odpada problem utylizowania dużych ilości popiołu. Bardzo ważny jest również fakt, że węgiel orzech spala się jasnym, dobrze widocznym płomieniem, co z pewnością docenią posiadacze domowych kominków.

Węgiel orzech w workach - dla Twojej wygody

Workowany węgiel orzech nadaje się do spalania w różnych typach pieców, a także w kuchniach węglowych i kominkach. Może być mieszany z innymi dopuszczonymi do spalania paliwami stałymi. Dzięki temu użytkownik ma rzeczywisty wpływ na tempo spalania, a także wartość energetyczną paliwa, które akurat znajduje się w piecu.

Zapraszamy do kontaktu - gwarantujemy kompleksową obsługę i pełne doradztwo. Zapewniamy transport gratis w całej Polsce! Zakupiony u nas węgiel workowany dostarcza na bezzwrotnych paletach 120 × 80 cm renomowana firma transportowa. Proponujemy węgiel orzech pakowany w workach, co zapewnia świetne warunki podczas magazynowania. Nasze worki posiadają system mikrowentylacji, dzięki czemu węgiel pozostaje suchy.

Sprawdź też: