Najlepszy Ekogroszek | Chotyłów ul. Zaleska 70a, 21-530 Piszczac | woj. lubelskie | NIP: 5372624946

tel. +48 535 206 088, tel. 83 377 82 21 e-mail: sklep@najlepszyekogroszek.pl rejestracja | logowanie

Węgiel workowany Orzech Premium - dobra cena i darmowa dostawa

Do pieców tradycyjnych

Darmowa Wysyłka!
Specyfikacja
Maks. Wartość opałowa:
27 MJ/kg
Granulacja:
25-50mm
Wartość opałowa:
23-27 MJ/kg
Siarka: max 0.5%
Spiekalność:
RI=
Popiół:
~7%
Wilgotność:
5-10%
Dostawa

Palety wysyłamy za pośrednictwem największych firm transportowych w kraju.

Nasz towar pakujemy w wysokiej jakości worki foliowe z systemem mikrowentylacji.

Ułożone są one na bezzwrotnej palecie o wymiarach 120 cm x 80 cm, która jest zabezpieczona folią stretch

Video
Opinie

mieczyslaw 01-06-2021 14:56

WEGIEL OK NAJLEPIEJ PALACY SIE OD GORY POLECAM

Elżbieta L. 04-03-2021 14:14

Dziś dostawa i od razu robię próbę spalania w piecu tradycyjnym. Moim zdaniem "orzech premium" jest taki, jak w opisie oferty. Dziękuje :)

Mieczyslaw 10-02-2021 19:19

pale tym weglem jest soper

Renata 26-01-2021 11:25

Zamówiłam na próbę 3worki do pieca tradycyjnego, sprawdza się-zamawiam tonę jeszcze ????

Kamila 18-09-2020 08:44

Najlepszy Ekogroszek

PIOTR JANKOWSKI 08-08-2020 11:49

Pale tym orzechem w piecu jestem zadowolony zaworkowany wegiel nie trzeba sie brudzić

Paweł 22-06-2020 14:34

Ok

Piotr 12-05-2020 12:34

Polecam firmę. Towar zgodny z opisem i dostarczony na czas. Pozdrawiam
Informacje o produkcie

Jak najwięcej ciepła, jak najmniej popiołu i dymu – takich paliw poszukują posiadacze pieców węglowych. Nasza odpowiedź to workowany węgiel Orzech Premium. Produkt ten to rzeczywiście pierwsza liga wśród odmian węgla kamiennego klasyfikowanych jako orzech ze względu na wielkość bryłek: mogą one mieć w tej klasie do 80 mm, podczas gdy bryłki naszego węgla mają tylko do 50 mm.

Workowany węgiel orzech – najważniejsze zalety

27 MJ/kg to bardzo wysoka wartość opałowa. Takim węglem można utrzymać w domu przyjemne ciepło i zapas ciepłej wody nawet przy siarczystym mrozie. Gwarantujemy też niską wilgotność w granicach 5-10%, co oznacza, że nasz Klient płaci rzeczywiście za węgiel, a nie zawartą w nim (i wpływającą na wagę worka) wodę.

Niska, bo wynosząca maksymalnie 0,5% zawartość siarki powoduje, że dym powstający ze spalania węgla typu Orzech Premium z naszego składu zanieczyszcza powietrze mniej niż paliwa stałe oferowane przez konkurencję. Ponadto niezasiarczony workowany węgiel nie powoduje powstawania szlaki. Przewody kominowe pozostają długo czyste – nie zbiera się w nich sadza. Czystość węgla orzech premium sprawia, że nawet w dobie walki ze smogiem można go uznawać za paliwo ekologiczne.

Po spaleniu w piecu czy kominku pozostaje tylko niewielka ilość popiołu. To świadczy o wysokiej jakości paliwa, które rzeczywiście zamienia się w ciepło. Worek węgla Orzech Premium zawiera więc paliwo, a nie kamienie i substancje niepalne, z których potem trzeba mozolnie oczyszczać palenisko. Wydatnie redukuje to ilość i uciążliwość pracy, jaką trzeba wkładać w utrzymanie pieca w należytym stanie. Odpada problem utylizowania dużych ilości popiołu. Bardzo ważny jest również fakt, że węgiel orzech spala się jasnym, dobrze widocznym płomieniem, co z pewnością docenią posiadacze domowych kominków.

Węgiel orzech workowany - ekologiczny opał

Węgiel orzech ze względu na swoje właściwości można zaliczyć do jednego z ekologicznych surowców do ogrzewania budynków i podgrzewania wody w najzimniejsze dni w sezonie grzewczym. Węgiel orzech jest ekologicznym paliwem przede wszystkim ze względu na bardzo niską zawartość siarki (max 0,5%). To właśnie związki siarki uwalniane do atmosfery podczas spalania przyczyniają się do powstawania kwaśnych deszczy, a także sprawiają, że smog ma nieprzyjemny, duszący zapach.

Dodatkowo po spaleniu węgla pozostaje bardzo niewiele popiołu (max 6-9%), co oznacza, że nie zawiera on znacznych ilości substancji niepalnych. Dzięki temu, że surowiec niemal w całości się spala, nie powstaje zbyt dużo odpadów, które następnie trzeba by gdzieś zutylizować.

Orzech Premium - w jakich piecach i kotłach najlepiej go stosować?

Węgiel orzech workowany można stosować we wszystkich piecach i kotłach, które są przystosowane do spalania paliw stałych. Polecany do kotłów konwencjonalnych i tradycyjnych centralnego ogrzewania (także pieców kaflowych). Ponadto węgiel orzech jest przystosowany do stosowania w kominkach czy nawet w kuchniach węglowych. Dzięki temu, że jest on pakowany w wytrzymałe worki o wadze 25 kilogramów, zarówno jego przechowywanie, jak i użytkowanie jest bardzo komfortowe.

Zaletą tego rodzaju opału jest możliwość łączenia go z innymi paliwami stałymi, co pozwala w pełni kontrolować szybkość spalania czy wartość opałową.

Stosunek ceny do jakości

Węgiel orzech to wysokiej jakości, certyfikowany surowiec, który przeszedł proces selekcji, tak aby spełniał najbardziej restrykcyjne wymagania, a tym samym spełniał potrzeby i oczekiwania konsumentów. Na wysoką jakość produktu ma wpływ przede wszystkim wartość opałowa, a także wilgotność węgla. Kaloryczność określa, jak dużo ciepła można uzyskać, dbając o odpowiednie parametry spalania. Wilgotność ma natomiast znaczenie podczas samego procesu palenia. Im więcej wody znajduje się w węglu, tym więcej energii należy zużyć, aby tę wodę w pierwszej kolejności odparować, a dopiero potem resztę przeznaczyć np. na ogrzanie budynku czy podgrzanie wody.

Aby określić stosunek ceny do jakości, należy zestawić koszt za tonę surowca i wartość opałową. Tutaj należy wspomnieć, że wielu producentów ukrywa faktyczną kaloryczność, podając jedynie ciepło spalania, które ma się nijak do oceny jakości. Wynika to najczęściej z wątpliwej jakości węgla. Znając jednak wartość opałową, można w prosty sposób obliczyć cenę za 1 GJ ciepła zawartego w węglu. Po podzieleniu ceny za tonę przez kaloryczność otrzymamy cenę ciepła, którą można porównać z innymi producentami lub innymi rodzajami ekogroszku. Oferowany przez nas węgiel orzech ma wysoką maksymalną wartość opałową, bo wynosi ona aż 27 MJ/kg.

Cena węgla orzecha workowanego podana w naszym sklepie to koszt ostateczny wraz z dostawą. Nasz ekogroszek dostarczymy w dowolne miejsce na terenie całego kraju. Wybierz sprawdzony, wysokiej jakości węgiel i ciesz się ciepłem bez przepłacania.

Węgiel orzech w workach - dla Twojej wygody

Workowany węgiel orzech nadaje się do spalania w różnych typach pieców, a także w kuchniach węglowych i kominkach. Może być mieszany z innymi dopuszczonymi do spalania paliwami stałymi. Dzięki temu użytkownik ma rzeczywisty wpływ na tempo spalania, a także wartość energetyczną paliwa, które akurat znajduje się w piecu.

Zapraszamy do kontaktu - gwarantujemy kompleksową obsługę i pełne doradztwo. Zapewniamy transport gratis w całej Polsce! Zakupiony u nas węgiel workowany dostarcza na bezzwrotnych paletach 120 × 80 cm renomowana firma transportowa. Proponujemy węgiel orzech pakowany w workach, co zapewnia świetne warunki podczas magazynowania. Nasze worki posiadają system mikrowentylacji, dzięki czemu węgiel pozostaje suchy.

Sprawdź też: