Ekogroszek rosyjski – dlaczego warto się zdecydować?

Ekogroszek rosyjski – dlaczego warto się zdecydować?

Sezon grzewczy to wyjątkowo stresujący okres dla większości właścicieli nieruchomości, którzy muszą kupić opał. Dystrybutorów na rynku nie brakuje, lecz z klasą towaru bywa naprawdę różnie. Z jednej strony na pewno zależy nam na atrakcyjnych cenach, lecz z drugiej musimy zadbać o jakość. Błędny wybór może być powodem spadku wydajności, co przełoży się na komfort wszystkich lokatorów lub gości.

Wśród najpopularniejszych i najczęściej wybieranych ofert możemy spotkać ekogroszek rosyjski (inaczej zwany syberyjski). Czy jest on satysfakcjonującej jakości? Czy nie zawiedzie nas wtedy, gdy najbardziej będziemy potrzebować efektywności? Jak wygląda porównanie oferty z Rosji z polskim ekogroszkiem? Na wszystkie pytania odpowiedzi znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszamy do lektury. 

Ekogroszek rosyjski z dobrego źródła

Z dostawcami pochodzenia rosyjskiego i polskiego jest podobnie. Inwestując w niesprawdzone źródło wątpliwej klasy, można otrzymać kiepski surowiec. Jeśli więc chcesz mieć gwarancję, że produkt spełni wszystkie Twoje oczekiwania, zawsze wybieraj rekomendowane oferty z dużą ilości pozytywnych opinii. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko dużą ilość pieniędzy, ale również nerwów i straconego czasu. 

Ekogroszek rosyjski a polski

Polski ekogroszek jest bardziej kaloryczny i twardy, ale cechuje się wyższą spiekalnością i zawartością siarki, niż rosyjski. Surowiec z Syberii jest bardzo miękki, dlatego może pękać i zamieniać się w miał. Charakteryzuje się on jednak niższym ryzykiem spiekalności i obniżoną obecności siarki.

Dlaczego warto zdecydować się na rosyjski ekogroszek?

Biorąc pod uwagę niskie koszty zakupu i satysfakcjonujące parametry paliwa, z pewnością będzie ono zadowalające – zwłaszcza jeśli sięgniesz po asortyment od renomowanego sprzedawcy. Umiejętne eksploatowanie pieców pozwoli na efektywne i wydajne ogrzewanie obiektu, a praktycznie zerowa spiekalność i niewielka obecności siarki zapewnia udaną inwestycję.

Ekogroszek rosyjski – niska spiekalność i inne wartościowe cechy

Powstawanie spieków koksowych to problem większości osób, które korzystają z pieców napędzanych ekogroszkiem. Oczywiście nie tylko paliwo jest odpowiedzialne za taki stan rzeczy, ale również sposób palenia w piecu. Osoby bez doświadczenia na pewno spotkają się ze spiekami (niezależnie, czy sięgną po ekogroszek syberyjski, polski, czy od innego producenta). Trzeba jednak przyznać, że ekogroszek z Rosji charakteryzuje się bardzo niskim wskaźnikiem RI – dużo niższym, niż ekogroszek z Polski.

Cieszy się on również popularnością ze względu na bardzo atrakcyjną cenę. W końcu minimalizacja kosztów to dodatkowe oszczędności dla domowego budżetu. Oprócz tego zawartość siarki jest znacznie niższa niż w przypadku konkurencyjnego towaru, co jest ogromnym atutem. 

Warto sprawdzić, co oferuje nam Ekogroszek Premium Plus czy Ekogroszek Classic. Pierwszy cechuje się wyższą maksymalną wartością opałową, która znajduje się na poziomie 29 MJ/kg (classic 24 MJ/kg). Pozostawia on jednak nieznacznie więcej popiołu i jego cena jest wyższa. Warto więc na co dzień wykorzystywać ekogroszek z serii Classic, natomiast w najzimniejsze dni sięgać po Premium Plus.