Najlepszy Ekogroszek | Chotyłów ul. Zaleska 70a, 21-530 Piszczac | woj. lubelskie | NIP: 5372624946

tel. +48 535 206 088, tel. 83 377 82 21 e-mail: sklep@najlepszyekogroszek.pl rejestracja | logowanie

Ekogroszek w kominku

Ekogroszek w kominku

Dobry ekogroszek stanowi jeden z popularniejszych rodzajów paliwa stałego. Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim dużej uniwersalności i wydajności, co pozwala ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem pomieszczeń. Surowiec powstaje przeważnie z węgla kamiennego i jest wykorzystywany w kotłach retortowych do ogrzewania wielu powierzchni. Czy można jednak palić nim w kominku? Odpowiadamy.

Ekogroszek - czy można palić nim w kominku?

Palenie ekogroszkiem w kominku jest możliwe, jednak wymaga zachowania szczególnych środków ostrożności, a także zapoznania się z instrukcją użytkowania kominka. Z pewnością znajdziemy w niej informację, czy producent przewidział możliwość palenia węglem. Trzeba bowiem pamiętać, że temperatura powstająca podczas spalania ekogroszku jest bardzo wysoka i może spowodować uszkodzenie kasety lub pęknięcie przedniej szyby. Aby tego uniknąć, należy dosypywać węgla do kominka niewielkimi porcjami, co ograniczy nieco ilość produkowanego ciepła. Odpowiednio dopasowana porcja węgla nie powinna wywoływać żadnych problemów eksploatacyjnych. Do zastosowania w kominku poleca się zwłaszcza węgiel Orzech Premium, który wydziela wiele ciepła przy jednoczesnym ograniczeniu popiołu i dymu, którego wolelibyśmy uniknąć w domowych pomieszczeniach takich jak salon.

Kominek na pellet - jaki?

Kominki na pellet są stosunkowo nową metodą ogrzewania, jednak zyskują coraz bardziej na swojej popularności. Pellet stanowi innowacyjny materiał grzewczy należący do grupy biopaliw, który otrzymywany jest z trocin drzewnych poddanych procesowi granulacji. Kominek na pellet to urządzenie wytwarzające gorące powietrze poprzez automatyczne spalanie pelletu, z którego ciepło wydostaje się przez specjalne kratki. Dodatkowo w niektórych modelach piec może mieć wmontowane rury do odprowadzania ciepła do innych pomieszczeń lub też płaszcz wodny do ogrzewania w systemie centralnego ogrzewania. Pellet w kominku trafia z automatycznego podajnika ślimakowego lub pneumatycznego do komory spalania, gdzie uzyskuje moc cieplną bliską 22KW. W porównaniu z kominkiem tradycyjnym jest to system znacznie bezpieczniejszy, ponieważ posiada panel sterujący z termostatem oraz automatyczną funkcję wyłącznika w razie problemów eksploatacyjnych. Kominki na pellet to rozwiązanie przyszłości, które jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego niż tradycyjne metody ogrzewania pomieszczeń. Istnieją również kotły stwarzające możliwość spalania zarówno pelletu, jak i ekogroszku, co wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem wartym zakupu.

Ekogroszek - sklep

EKO Classic
EKO Classic

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 24 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 21-24 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1199 zł 1249 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium
EKO Premium

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 27 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 23-27 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 5%

Cena: 1219 zł 1269 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium Plus
EKO Premium Plus

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 29 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 26-29 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1239 zł 1289 zł
+ darmowa dostawa

Przeczytaj także: