Najlepszy Ekogroszek | Chotyłów ul. Zaleska 70a, 21-530 Piszczac | woj. lubelskie | NIP: 5372624946

tel. +48 535 206 088, tel. 83 377 82 21 e-mail: sklep@najlepszyekogroszek.pl rejestracja | logowanie

Gaz czy ekogroszek – jakie paliwo jest bardziej ekonomiczne?

Gaz czy ekogroszek – jakie paliwo jest bardziej ekonomiczne?

Chcesz kupić ekogroszek na kolejny sezon i zastanawiasz się, jak połączyć atrakcyjną cenę i doskonałą jakość? Znajomi wspominali, że u nich ogrzewanie gazowe sprawdza się bez zarzutu? Pamiętaj, że każda sytuacja jest indywidualna i jeśli coś jest dobre dla kogoś, niekoniecznie takie będzie dla Ciebie. 

Odpowiedzmy sobie na najczęściej pojawiające się pytanie na forach i w grupach dyskusyjny: gaz czy ekogroszek. Poniżej znajdziesz wszystkie zalety i wady obydwu rozwiązań.

Gaz czy ekogroszek – koszty a wygoda ogrzewania

Największą zaletą ogrzewania gazowego jest fakt, że wystarczy zamontować w domu średniej wielkości piec, który będzie odpowiedzialny zarówno za temperaturę wody, jak i otoczenia. Nie trzeba inwestować w kocioł i przeznaczać specjalnie pomieszczenia na to, by zbudować kotłownię. Dodatkowo nie musimy martwić się o zakup opału i uzupełnienie go po pewnym czasie.

Można jednak powiedzieć, że na tym etapie zalety ogrzewania gazem się kończą. Należy dodatkowo pamiętać o ryzyku nieszczelności instalacji gazowej. W całym domu muszą więc znajdować się stale aktywne czujniki.

Wybierając piec z podajnikiem, jesteś w stanie zautomatyzować niemal cały proces, a sama kotłownia może przydać się jako pomieszczenie gospodarcze do przechowywania sezonów przedmiotów, np. rowerów lub nart.

Ogrzewanie gazem ziemnym - koszty

Ekogroszek w rozliczeniu sezonu zawsze wychodzi taniej niż gaz. Wiele osób jednak powołuje się na wysokie ceny kotłów, które muszą być dostosowane do przepisów unijnych. Zapominamy jednak, że wystarczy złożyć wcześniej wniosek, by otrzymać bardzo wysokie dofinansowanie, które z pewnością sfinansuje znaczną część zakupu. Reszta ceny prawdopodobnie zwróci się w ciągu pierwszych sezonów zimowych. W następnych będzie on pozwalał odkładać kolejne oszczędności, więc w pewnym sensie będzie “zarabiać”.

Okazuje się, że tani ekogroszek może być naprawdę dobrej jakości. Markowy surowiec od renomowanych dystrybutorów charakteryzuje się naprawdę satysfakcjonującymi parametrami. Jest on dużo bardziej opłacalny dla domów jednorodzinnych, kamienic i niewielkich nieruchomości, od gazowej instalacji grzewczej. Warto jednak inwestować w materiał ze sprawdzonego źródła, ponieważ otrzymujesz wtedy gwarancję zadowolenia z zakupu.

Gaz czy ekogroszek – co się bardziej opłaca?

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Jeśli szukasz metody grzewczej dla domu jednorodzinnego lub jednego pionu w klatce schodowej kamienicy, piec napędzany dobrym  ekogroszkiem będzie znacznie tańszym rozwiązaniem. Nie zawsze jest jednak możliwość montażu takiego wyposażenia, gdyż to wymaga miejsca na kotłownię. Wtedy pozostaje jedynie znaleźć najlepsze alternatywne źródło ciepła, np. piec gazowy.

Ekogroszek - sklep

EKO Classic
EKO Classic

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 24 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 21-24 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1509 zł 1559 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium
EKO Premium

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 27 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 23-27 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1529 zł 1579 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium Plus
EKO Premium Plus

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 29 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 26-29 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1549 zł 1599 zł
+ darmowa dostawa

Przeczytaj także: