Najlepszy Ekogroszek | Chotyłów ul. Zaleska 70a, 21-530 Piszczac | woj. lubelskie | NIP: 5372624946

tel. +48 535 206 088, tel. 83 377 82 21 e-mail: sklep@najlepszyekogroszek.pl rejestracja | logowanie

Jak przechowywać pellet?

Jak przechowywać pellet?

Użytkowanie kotła opalanego pelletem jest rozwiązaniem bardzo praktycznym, głównie z uwagi na bardzo dobre właściwości tego paliwa. Dla zagwarantowania bezpiecznego i bezproblemowego zasilania pieca konieczne jest zapewnienie stałego – zgodnego z zapotrzebowaniem – dostępu paliwa. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się jak przechowywać pellet, by nie stracił swoich właściwości, a jego magazynowanie nie sprawiało problemu.

W czym przechowywać pellet?

Producenci pelletu oferują – głównie z myślą o właścicielach domków jednorodzinnych – produkt pakowany w duże, foliowe worki. Są wygodne w transporcie, czyste, a także niezbyt ciężkie. Dzięki temu można je bez problemu przenieść, a dzięki opakowaniu z tworzywa sztucznego nie są narażone na szkodliwe działanie wilgoci. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie zbiorników z metalu lub tworzywa sztucznego. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest połączenie zbiornika bezpośrednio z pomieszczeniem kotłowni, dzięki czemu paliwo od razu trafiałoby do celu bez konieczności transportu. Jest to jednak rozwiązanie drogie, na które decydują się przede wszystkim firmy. Najważniejsze jest jednak niedopuszczenie do kontaktu paliwa z wilgocią. Dlatego to, w czym składowany jest materiał ma znaczenie i nie należy decydować się na pierwsze lepsze rozwiązanie.

Gdzie przechowywać pellet?

Pellet workowany może być składowany niemal wszędzie. Najlepiej wybrać jednak miejsce, skąd będzie można bez dużego wysiłku przenieść opakowanie do kotłowni. W przypadku towaru składowanego luzem, zbiorniki można ustawić nad kotłownią lub w jej pobliżu. Odradza się przechowywanie pelletu luzem w kotłowni z uwagi na zbyt duże potencjalne ryzyko zajęcia całego składu ogniem. Zdecydowana większość osób decyduje się na przechowywanie ekologicznego paliwa nad ziemią. Należy jednak pamiętać, że istnieje możliwość podziemnego magazynowania. Jest to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim dla właścicieli małych działek, którzy dzięki wprowadzeniu zbiornika do magazynowania pelletu w głąb ziemi, oszczędzają miejsce na powierzchni.

Bez względu na jaką metodę przechowywania Państwo się zdecydują, należy pamiętać o dwóch najważniejszych zasadach:

  1. Wyeliminować kontakt materiału z wilgocią.

  2. Zadbać o odpowiednią ochronę przeciwpożarową.

Ekogroszek - sklep

EKO Classic
EKO Classic

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 24 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 21-24 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1199 zł 1249 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium
EKO Premium

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 27 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 23-27 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 5%

Cena: 1219 zł 1269 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium Plus
EKO Premium Plus

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 29 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 26-29 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1239 zł 1289 zł
+ darmowa dostawa

Przeczytaj także: