Najlepszy Ekogroszek | Chotyłów ul. Zaleska 70a, 21-530 Piszczac | woj. lubelskie | NIP: 5372624946

tel. +48 535 206 088, tel. 83 377 82 21 e-mail: sklep@najlepszyekogroszek.pl rejestracja | logowanie

Jaki ekogroszek wybrać?

Jaki ekogroszek wybrać?

Gdy sezon grzewczy zbliża się do nas wielkimi krokami, każdy właściciel lub administrator obiektów ocieplanych przy pomocy pieców grzewczych, musi zainwestować w opał. Decyzja nie jest prosta, ponieważ dostawców nie brakuje, a każdy oferuje nam ciekawe propozycje. Często musimy wybierać między jakością i ceną, nie wiedząc jak pogodzić jedno i drugie.

Poniżej przedstawiamy najistotniejsze informacje, które musisz wziąć pod uwagę w czasie transakcji. Dzięki temu ryzyko błędnego wyboru będzie znacznie mniejsze, a satysfakcja z inwestycji większa.

Cena a jakość ekogroszku

Najważniejszymi cechami najlepszego ekogroszku, które wyróżniają go na tle innych surowców opałowych, są jego wysoka wydajność oraz ekologiczność. By te parametry rzeczywiście zostały zachowane, niezwykle ważne jest inwestowanie w dobrej jakości materiał. Cena, która jest podejrzanie niska, powinna wzbudzić naszą czujność - to często znak, że towar może być niższej jakości. W tego typu ekogroszku często może znajdować się spora ilość miału węglowego, obniżającego jego kaloryczność, a co za tym idzie również wydajność. Wybierając ekogroszek, dokładnie zapoznajmy się z jego parametrami - cena, choć ważna, nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru.

Jaki ekogroszek będzie najdłużej się spalać?

Wydajność paliwa powinna być najważniejszym aspektem podczas wyboru odpowiedniego produktu. Chociaż kaloryczność ekogroszku jest jednym z najważniejszych parametrów, dystrybutorzy nie zawsze podają ją do informacji klientów. Zamiast tego znajdziemy maksymalne ciepło spalania, które po prostu zrobi wrażenie na osobach bez doświadczenia. Będą oni przekonani, że wybrali najlepszy produkt (nawet jeśli przepłacili), a w rzeczywistości ekogroszek będzie niedostosowany do ich potrzeb.

Wysokokaloryczne paliwo to najlepsza inwestycja na najzimniejsze miesiące. Proces spalania przy maksymalnej temperaturze będzie dużo wolniejszy niż przy surowcu o niskiej kaloryczności. Dzięki temu uzupełnianie pieca będzie znacznie rzadsze, a temperatura w domu lub obiekcie odpowiednia.

Suchy ekogroszek doskonale sprawdzi się w cieplejsze dni, ponieważ wykorzystamy jego maksymalny potencjał i będzie on spalał się czyściej, nie pozostawiając tak dużej ilości popiołu. W mroźnym okresie zimy prawdopodobnie wypali się on zbyt szybko i nie pozwoli na osiągnięcie zadowalających temperatur w pomieszczeniach, dlatego lepiej zostawić zapas na wczesną wiosnę. 

Dobry ekogroszek nie musi być najdroższy

Współpracując z dostawcami o wysokiej renomie, nie musisz obawiać się, że będą oni próbować naciągać interesantów. Im również zależy na tym, by klienci byli zadowoleni i do nich wracali. Często okazuje się, że ekogroszek z linii classic lub budżet od sprawdzonego sprzedawcy będzie lepszej jakości, niż klasa premium u kogoś, kto celuje jedynie na maksymalny zarobek. 

Jeżeli stawiasz na produkty z najwyższej półki, koniecznie musisz wybrać Ekogroszek Premium. Charakteryzuje się on znacznie większą wydajnością od surowca budżetowego i gwarantuje mniejsze ryzyko powstawania spieków. 

Ekogroszek - sklep

EKO Classic
EKO Classic

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 24 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 21-24 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1509 zł 1559 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium
EKO Premium

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 27 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 23-27 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1529 zł 1579 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium Plus
EKO Premium Plus

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 29 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 26-29 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1549 zł 1599 zł
+ darmowa dostawa

Przeczytaj także: