Najlepszy Ekogroszek | Chotyłów ul. Zaleska 70a, 21-530 Piszczac | woj. lubelskie | NIP: 5372624946

tel. +48 535 206 088, tel. 83 377 82 21 e-mail: sklep@najlepszyekogroszek.pl rejestracja | logowanie

Jaki Produkt jest najlepszy?

Jaki Produkt jest najlepszy?

Zastanawiając się nad doborem najlepszego ekogroszku, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry tego opału. Jednym z najważniejszych jest kaloryczność, której nie należy mylić z ciepłem spalania. Kaloryczność stanowi bowiem wartość opałową, informuje o tym ile ciepła można otrzymać w wyniku spalania. Ciepło spalania jest całkowitą energią uwolnioną ze spalania, dlatego wskaźnik ciepła spalania będzie z reguły wyższy niż kaloryczność. Nie zawsze jednak wyższa kaloryczność oznacza lepsze rozwiązanie. Wysokokaloryczny ekogroszek jest droższy, a w cieplejsze dni nie będzie można go spożytkować, co przyniesie raczej straty niż zysk. Niskokaloryczny opał będzie natomiast wypalał się zbyt szybko podczas mrozów. Właśnie dlatego ekogroszek warto dobrać do warunków i na cieplejsze dni wybrać opał mniej kaloryczny, a na mroźną zimę – o lepszych parametrach kaloryczności.

Przy wyborze ekogroszku należy zwrócić uwagę na zawartość siarki, która określa szkodliwość spalin dla środowiska. Jej wysoki poziom charakteryzuje się nieprzyjemnym zapachem w powietrzu. Ponadto siarka łącząc się z parą wodną, tworzy kwas siarkowy, który wpływa niekorzystnie na kocioł, powodując jego szybsze niszczenie. Optymalnym wskaźnikiem jest maksymalnie 0,5% zawartości siarki w ekogroszku. Istotne znaczenie ma także zawartość popiołu, czyli tego ile węgiel zawiera substancji niepalnych. Od tego wskaźnika zależy bowiem czystość pieca i częstotliwość jego czyszczenia. Optymalną wartością jest tu maksymalnie 10% zawartość popiołu.

Dla użytkownika bardzo ważne przy doborze ekogroszku jest sprawdzenie wilgotności, która określa zawartość wody w opale. Zbyt mokry opał może przyczynić się do powstawania rdzy w podajniku pieca oraz zepsucie innych elementów narażonych na korozję. Odpowiednim poziomem wilgotności jest ten utrzymujący się między 5 a 10 %.

Ostatnim elementem, który należałoby rozpatrzyć przy wyborze ekogroszku jest sposób dostawy. Możliwe jest zaopatrzenie się w opał luzem, co jest tańszą opcją, jednak z pewnością bardziej brudzi pomieszczenie i może zwietrzeć, co w efekcie prowadzi do większej ilości popiołu podczas spawania. Opał pakowany w worki, utrzymuje pierwotną wilgotność i jest zdecydowanie wygodniejszy w przechowywaniu.

Ekogroszek - sklep

EKO Classic
EKO Classic

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 24 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 21-24 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1199 zł 1249 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium
EKO Premium

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 27 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 23-27 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 5%

Cena: 1219 zł 1269 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium Plus
EKO Premium Plus

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 29 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 26-29 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1239 zł 1289 zł
+ darmowa dostawa

Przeczytaj także: