Najlepszy Ekogroszek | Chotyłów ul. Zaleska 70a, 21-530 Piszczac | woj. lubelskie | NIP: 5372624946

tel. +48 535 206 088, tel. 83 377 82 21 e-mail: sklep@najlepszyekogroszek.pl rejestracja | logowanie

Jakie powinno być prawidłowe spalanie ekogroszku na dobę?

Jakie powinno być prawidłowe spalanie ekogroszku na dobę?

Zdecydowałeś się na ekologiczne ogrzewanie domu, ale nie wiesz, jakie jest średnie spalanie ekogroszku na dobę? Wszystko zależy od jakości paliwa, wielkości domu oraz rodzaju pieca. Sprawdź nasze wskazówki i przygotuj się do sezonu grzewczego.

Średnie spalanie ekogroszku na dobę

Ekologiczne paliwa, które pozwalają na lepsze ogrzewanie domu mniejszym kosztem to coraz częstszy wybór gospodarzy. Jednym z popularniejszych jest ekogroszek, który zaskakuje swój wydajnością. Jeśli zdecydowałeś się na taki sposób ocieplania, pewnie zastanawiasz się, ile spala piec na ekogroszek. To zależy od kilku czynników, które nie zawsze muszą być od siebie wzajemnie zależne.

Średnie spalanie ekogroszku na dobę:

Szacuje się, że prawidłowe spalanie ekogroszku o kaloryczności 28 MJ/kg w domu słabo izolowanym o powierzchni ok. 140 m2 powinno wynieść ok. 20 kg w ciągu 24 godzin. W przypadku lepszej jakości izolacji spada do 12 kg, a domostwa energooszczędne potrzebują zwykle ok. 8-10 kg paliwa.

 

Pamiętaj - nie porównuj się z innymi gospodarzami! To, że spalanie w Twoim domu będzie większe, wcale nie oznacza, że obsługujesz piec w nieodpowiedni sposób.

Co wpływa na prawidłowe spalanie ekogroszku?

Jedną z istotniejszych kwestii, na którą warto zwrócić uwagę, jest jakość ekogroszku. Zanim zdecydujesz się na zakup, zweryfikuj te parametry:

Jeśli szukasz paliwa dobrej jakości, wybierz ekogroszek od najlepszyekogroszek.pl! W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie niskospiekalne materiały grzewcze wysokiej jakości. Ekogroszek EKO Classic zawiera mniej niż 0,5% siarki, a jego kaloryczność wynosi 21-24 MJ/kg. Natomiast Ekogroszek EKO Premium gwarantuje już wartość opałową na poziomie 23-27 MJ/kg. Najbardziej ekonomicznym wyborem jest jednak Ekogroszek EKO Premium Plus, który zapewnia najwyższą maksymalną wartość opałową 29 MJ/kg. Wszystkie są pakowane w szczelne worki foliowe z systemem mikrowentylacji, który chroni przed kontaktem z wodą.

Przed zakupem dopytaj również o sposób magazynowania i przechowywania – jeśli do paliwa dostanie się wilgoć, wtedy będzie mniej ekonomicznym sposobem ogrzewania.

Warto wiedzieć:

Wilgotny ekogroszek może negatywnie wpłynąć na działanie pieca oraz jego wydajność.

 

To może Cię zainteresować: Ekogroszek wysokokaloryczny a niskokaloryczny – co wybrać?

Na prawidłowe spalanie ekogroszku wpływa również:

Średnie spalanie ekogroszku na dobę może się zmieniać również w zależności od warunków atmosferycznych – im dłużej panują mrozy, tym więc potrzeba paliwa do ogrzania domu.

Ile spala piec na ekogroszek?

Prawidłowe spalanie ekogroszku trudno określić jednoznacznie. Postanowiliśmy przygotować kilka wskazówek, jak mogłoby to wyglądać w domu o powierzchni 140 m2 przy użyciu ekogroszku o wartości opałowej 28 MJ/kg i temperaturze na dworze oscylującej między 1 a 2 ℃. Taki wynik możecie osiągnąć, paląc ekogroszkiem EKO Premium Plus.

Są to jednak szacowane wartości. W przypadku Twojego domu powinieneś policzyć je indywidualnie.

Spalanie ekogroszku na dobę – jak na nie wpłynąć?

Masz wrażenie, że średnie spalanie ekogroszku na dobę jest zbyt duże? Możesz spróbować je zmniejszyć na kilka sposobów:

To może Cię zainteresować: Czym rozpalać ekogroszek? – najszybsze i najczystsze metody

Pamiętaj, że na prawidłowe spalania ekogroszku może mieć wpływ wiele czynników. Przed sezonem grzewczym zastanów się, czy nic nie wymaga naprawy albo modernizacji. Dzięki temu wciąż będzie ogrzewać dom ekonomicznie i to bez obaw o obniżenie temperaturę w trakcie chłodnej jesieni oraz mroźnej zimy.

Przeczytaj także, jak prawidłowo ustawić piec/kocioł na ekogroszek

Ekogroszek - sklep

EKO Classic
EKO Classic

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 24 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 21-24 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1199 zł 1249 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium
EKO Premium

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 27 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 23-27 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 5%

Cena: 1219 zł 1269 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium Plus
EKO Premium Plus

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 29 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 26-29 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1239 zł 1289 zł
+ darmowa dostawa

Przeczytaj także: