Najlepszy Ekogroszek | Chotyłów ul. Zaleska 70a, 21-530 Piszczac | woj. lubelskie | NIP: 5372624946

tel. +48 535 206 088, tel. 83 377 82 21 e-mail: sklep@najlepszyekogroszek.pl rejestracja | logowanie

 Piec na pellet do małego mieszkania – czy warto?

Piec na pellet do małego mieszkania – czy warto?

Wybór systemu grzewczego dotyczy nie tylko właścicieli domów. Niekiedy w mieszkaniach nie ma dostępu do sieci ciepłowniczej i trzeba wybrać sposób ogrzewania. Czy piec na pellet do małego mieszkania to dobre rozwiązanie? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze pieca na pellet.

Pellet do ogrzewania mieszkania

Pellet to ekologiczne paliwo, które powstaje z rozdrobnionych i sprasowanych pod wysokim ciśnieniem drewna, słomy i trocin, czyli inaczej biomasy. Pellet wyróżnia się niską emisją substancji smolistych i CO2 podczas spalania – to znacznie bardziej ekologiczne rozwiązanie niż węgiel brunatny.

Nasz wysokokaloryczny pellet drzewny produkujemy z drzew iglastych i pachnie drewnem sosnowym. Co wyróżnia nasz pellet? Wysoka kaloryczność 18.5 MJ/kg, która przekłada się na wydajność – możesz palić w piecu dłużej, korzystając z niewielkiej ilości produktu. Niska zawartość popiołu ułatwi Ci codzienne ogrzewanie – zapomnij o wyciąganiu hałd pyłu z pieca. Do naszego pelletu nie dodajemy żadnych sztucznych substancji wiążących, przez co popiół, który jest wynikiem spalania naturalnej biomasy, nie jest szkodliwy i można wykorzystać go na przykład w ogrodzie czy na działce.

Pellet sprzedawany jest w workach, które w łatwy sposób możesz przechowywać w piwnicy czy kotłowni, zachowując porządek w pomieszczeniu. Ogrzewanie mieszkania pelletem to wygodne i schludne rozwiązanie – w łatwy i szybki sposób możesz dodawać opał z worka do podajnika pieca.

Sprawdź też: Pellet – dlaczego warto wybrać go jako paliwo?

Piec na pellet do małego mieszkania – zalety

W niektórych budynkach nie ma dostępu do sieci ciepłowniczej i właściciele mieszkań muszą zdecydować się na rodzaj ogrzewania. Częstym wyborem jest gaz lub prąd. Architektura budynków nie zawsze umożliwia założenie instalacji gazowej. Ogrzewanie na prąd jest natomiast dość kosztowne. Na jaki system grzewczy postawić w takiej sytuacji? Wybór może być szczególnie trudny, jeśli jesteś posiadaczem mieszkania, masz ograniczony metraż i nie posiadasz kotłowni. Wówczas dobrym rozwiązaniem może być piec na pellet do małego mieszkania. Poznaj jego zalety!

  1. Piec na pellet ma niewielkie wymiary (około 50 x 70 cm), dzięki czemu z łatwością zmieści się nawet na niewielkim metrażu.
  2. Kotły na pellet z automatycznym podajnikiem są łatwe w obsłudze. Wystarczy, że co kilka dni dosypiesz pellet, nie musisz regularnie kontrolować pracy pieca. Kocioł samodzielnie dozuje opał, rozpala go i wygasza. Dzięki temu piec na pellet to bardzo wygodne rozwiązanie.
  3. Pellet jako naturalne paliwo można bez przeszkód stosować w pomieszczeniu mieszkalnym, takim jak salon czy jadalnia. Pellet ma niską zawartość popiołu, jest bezpieczny, niebrudzący i pachnie sosnowym drewnem. Nie musisz obawiać się, że Twoje mieszkanie będzie brudne, a na meblach będzie osadzać się popiół czy kurz.
  4. Piec na pellet jest estetycznie wykonany i świetnie sprawdza się jako ozdobne palenisko. Możesz wybierać wśród wielu rodzajów, wymiarów, kolorów i stylów – z pewnością dopasujesz piec na pellet do wystroju Twojego wnętrza. Ten typ ogrzewania idealnie komponuje się z wystrojem wnętrz w stylu rustykalnym, klasycznym czy industrialnym.
  5. Ogrzewanie pelletem to proekologiczne rozwiązanie, ponieważ ten surowiec cechuje się niższą emisją substancji smolistych i CO2, niż tradycyjne paliwa kopalne.

Przeczytaj też: Piec na pellet - koszty ogrzewania

Piec na pellet do małego mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie pelletem sprawdza się zarówno w przypadku mieszkań, jak i domów. To prosty i szybki sposób na ekologiczne i bezpieczne ogrzewanie pomieszczeń. Zastanawiasz się nad zakupem pieca na pellet do małego mieszkania? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę.

 1. Moc pieca

Należy dostosować moc pieca do kubatury pomieszczeń. Trzeba wziąć pod uwagę powierzchnię mieszkania lub domu, stopień termoizolacji i wentylację. Dobór mocy pieca jest kluczowy – nieodpowiednio dobrany kocioł może narazić Cię na przepłacanie i niepotrzebne straty materiału grzewczego. Zdecydowanie odradzane jest kupowanie pieca o mocy przekraczającej zapotrzebowanie mieszkania czy gospodarstwa domowego. Jeśli szukasz pieca na pellet do małego mieszkania, wystarczające będą modele o mocy 10 kW.

Sprawdź również: Do jakiego kotła przeznaczony jest pellet?

 1. Rozmiar pieca

W przypadku jeśli masz wygospodarowane miejsce lub kotłownię, możesz wybrać tradycyjny piec na pellet o standardowej wielkości. Jeśli planujesz zakup pieca na pellet do małego mieszkania, możesz rozważyć miniaturowy kocioł lub dekoracyjny piecyk pelletowy, które nie tylko ogrzeją pomieszczenie, ale będą też efektownie wyglądać. Niewielkie piece pelletowe dobrze sprawdzają się jako dodatkowe źródło ciepła, które jednocześnie dodaje wnętrzu przytulnego charakteru.

Przeczytaj też: Jak dobrać piec do powierzchni domu?

Ekogroszek - sklep

EKO Classic
EKO Classic

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 24 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 21-24 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1199 zł 1249 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium
EKO Premium

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 27 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 23-27 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 5%

Cena: 1219 zł 1269 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium Plus
EKO Premium Plus

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 29 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 26-29 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1239 zł 1289 zł
+ darmowa dostawa

Przeczytaj także: