Węgiel ekogroszek – kiedy kupisz go najtaniej?

Węgiel ekogroszek – kiedy kupisz go najtaniej?

Węgiel ekogroszek to jeden z najchętniej wykorzystywanych opałów. Zakupiony w suchej oraz czystej postaci pali się bez zarzutów, dostarczając ciepła do całego budynku. Zdarza się jednak, że w trakcie sezonu grzewczego, chcąc zaoszczędzić, kupujemy ekogroszek z niepewnych źródeł. Taki opał bywa wilgotny, a nawet zanieczyszczony błotem i ziemią. Przynosi to nie tylko straty finansowe, ale stwarza również duże zagrożenie dla pieca. Jest to więc dla nas wyraźny sygnał, że o zakupie warto pomyśleć zdecydowanie wcześniej, co ma istotny wpływ na jakość i stan naszego portfela.Węgiel ekogroszek - w którym momencie najlepiej go kupować?

Najlepszy sezon na zakup ekogroszku rozpoczyna się w maju i trwa przez resztę wiosny oraz lato. Węgiel ekogroszek bywa wtedy nie tylko tańszy, ale również charakteryzuje się lepszą jakością i mniejszą wilgotnością. Należy pamiętać, że zakup opału z niesprawdzonych źródeł w trakcie sezonu grzewczego może nieść ze sobą ryzyko nabycia towaru o nie najlepszej jakości. Wysoki popyt sprawia, że węgiel sprzedawany jest bardzo szybko, a nieuczciwi sprzedawcy mogą sobie pozwolić na wykorzystanie tej koniunktury w nieuczciwy sposób.

Już latem lub późną wiosną warto więc zakupić miał węglowy workowany, który jest ekonomicznym rozwiązaniem o doskonałej jakości. Opał ten charakteryzuje się wysoką wartością opałową, niską zawartością siarki oraz niewielką wilgotnością na poziomie 5-10%.

Węgiel ekogroszek - cena w ciągu roku

Cena ekogroszku to nie tylko koszt jego zakupu. Należy wziąć również pod uwagę koszty związane z dostawą i przede wszystkim eksploatacją w czasie całego sezonu grzewczego. Radzimy więc dokładnie przeanalizować cenę produktu także pod względem kosztów składowania materiału, kosztów transportu i efektywność spalania opału. Doskonałym rozwiązaniem jest ekogroszek EKO Premium przeznaczony na znacznie chłodniejsze pory roku w workach o masie 25 kg, które nie chłoną wilgoci.