Najlepszy Ekogroszek | Chotyłów ul. Zaleska 70a, 21-530 Piszczac | woj. lubelskie | NIP: 5372624946

tel. +48 535 206 088, tel. 83 377 82 21 e-mail: sklep@najlepszyekogroszek.pl rejestracja | logowanie

Cennik ekoroszku, wegla i pelletu, sprawdź nasze ceny hurtowe i detaliczne

Szukasz wysokiej jakości, sprawdzonego ekogroszku za korzystną cenę? Nasza oferta może Cię zainteresować. Oferujemy certyfikowany ekogroszek z wyłącznie sprawdzonych źródeł. Sprawdź poniżej, jakie są aktualne ceny.

Ceny ekogroszku – od czego zależą?

Kompletując ofertę w Najlepszy Ekogroszek, szczególnie zwróciliśmy uwagę na wysoką jakość produktu, a także przystępną cenę ekogroszku. Kierowaliśmy się wartością opałową ekogroszku, jego odpowiednią granulacją, minimalną zdolnością spiekania, niską zawartością popiołów i siarki oraz małą wilgotnością brył. Dzięki temu jesteśmy pewni, że zakup naszego ekogroszku jest w pełni ekonomiczny i po prostu opłacalny.

Całkowita cena ekogroszku to jednak nie tylko jego kupno, ale również koszty dostawy i eksploatacji w trakcie całego sezonu grzewczego. Kupując ekogroszek, ceny produktu radzimy więc przeanalizować również pod względem kosztów transportu, ekonomii składowania materiału czy efektywności jego spalania

W Twojej okolicy znajduje się tańszy węgiel groszek? Warto jednak zadać sobie pytanie, co wiesz na temat jego jakości i sposobu magazynowania. Cena ma dla Ciebie ogromne znaczenie? Nasze paliwo zapewnia doskonałe parametry i przechowywane jest w odpowiednich warunkach. Jesteśmy w stanie udowodnić to każdemu klientowi.

Pamiętaj, że szukanie oszczędności na siłę bywa wyjątkowo ryzykowne. Gdy inwestujesz w niesprawdzony ekogroszek, może okazać się, że sprzedawca zataił niektóre informacje, przez co będzie Ci ciężko osiągnąć satysfakcjonującą temperaturę w pomieszczeniach. Spalisz w ciągu krótkiego okresu więcej surowca lub będą powstawać spieki, przez co zapas ekogroszku zacznie maleć w zbyt szybkim tempie. Możesz tego uniknąć.

Nasz cennik ekogroszku - dobry stosunek jakości do ceny

O wysokiej jakości ekogroszku decydują nie tylko jego parametry, ale także takie czynniki, jak sposób przechowywania surowca, zanim trafi do klienta. Naszą misją jest dostarczanie sprawdzonego i wyselekcjonowanego paliwa o określonych właściwościach, zachowując przy tym optymalnie dobrą cenę za tonę. Tym samym nasz cennik to dobry stosunek jakości ceny.

To, co wyróżnia nasz węgiel groszek workowany to wysoka kaloryczność, niska zawartość popiołu i siarki oraz niska wilgotność. Dodatkową zaletą jest pakowanie w wygodne 25-kilogramowe worki. Paleta zajmuje mało miejsca, ekogroszek nie kurzy się, kotłownia jest znacznie czystsza, niż w przypadku tradycyjnego węgla. Ekogorszek w workach jest szczególnie komfortowym rozwiązaniem w przypadku kotłów z podajnikiem. Wystarczy napełnić podajnik do pełna (np. 100 kg) i cieszyć się ciepłem domowego zakątka.

Skąd różnice w cenie ekogroszku?

Przeglądając w sieci oferty sprzedaży ekogroszku, można natrafić na różnice w cenie. Cennik ekogroszku może także się zmieniać w przeciągu całego roku kalendarzowego. Skąd więc te różnice? Cena ekogroszku uzależniona jest od kilku czynników. Na jego wartość ma wpływ przede wszystkim kaloryczność, a więc cena za wartość opałową. Cena rośnie wraz z kalorycznością. Niska wartość opałowa to przykładowo 21 MJ/kg, a wysoka wartość opałowa to 29 MJ/kg. Ponadto istotna jest wilgotność paliwa i zawartość siarki - im niższa, tym lepiej. Znacznie ma także procent popiołu, jaki pozostaje po spaleniu ekogroszku (tu podobnie, im mniej, tym lepiej). Im wyższe parametry ma dany surowiec, tym jego cena rośnie. Ważne jest także pochodzenie paliwa oraz fakt, czy jest to surowiec certyfikowany. Dodatkowym czynnikiem, jaki może wpływać na cenę ekogroszku, jest pora roku, kiedy zamawia się paliwo. Zdarza się, że cena za tonę wiosną i latem jest niższa, niż w okresie jesienno-zimowym.

Kupując węgiel ekogroszek, warto wybierać surowiec od polecanych i sprawdzonych sprzedawców. Tylko w taki sposób można mieć gwarancję, że wybiera się surowiec wyselekcjonowany, o określonych właściwościach, a dodatkowo zyskuje się pewność, że ekogroszek jest właściwie magazynowany. Nieprawidłowe przechowywanie ekogroszku może skutkować wzrostem jego wilgotności, co będzie przekładać się na spadek kaloryczności.

 

EKO Classic
EKO Classic

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 24 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 21-24 MJ/kg

Siarka: max 0.5%

Popiół: ~3%

Spiekalność: RI=0

Cena: 1199 zł 1249 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium
EKO Premium

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 27 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 23-27 MJ/kg

Siarka: max 0.5%

Popiół: ~5%

Spiekalność: RI=0

Cena: 1219 zł 1269 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium Plus
EKO Premium Plus

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 29 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 26-29 MJ/kg

Siarka: max 0.5%

Popiół: ~3%

Spiekalność: RI=0

Cena: 1239 zł 1289 zł
+ darmowa dostawa
Orzech Premium
Orzech Premium

(Do pieców tradycyjnych)

Maks. Wartość opałowa: 27 MJ/kg

Granulacja: 25-50mm

Wartość opałowa: 23-27 MJ/kg

Siarka: max 0.5%

Popiół: ~7%

Cena: 1199 zł 1249 zł
+ darmowa dostawa
Pellet Premium Plus
Pellet Premium Plus

(Do kotłów pelletowych)

Maks. Wartość opałowa: 18.5 MJ/kg

Średnica: ø6 (+/- 1mm) mm

Gatunek drzew: iglaste

Długość: 3,15 < L ≤ 40 mm 

Popiół: ~≤0,7%

Cena: 1049 zł 1099 zł
+ darmowa dostawa
Orzech Premium Plus
Orzech Premium Plus

(Do pieców tradycyjnych)

Maks. Wartość opałowa: 30 MJ/kg

Granulacja: 40-80mm

Wartość opałowa: 27-30 MJ/kg

Siarka: max 0,5%

Popiół: ~3%

Cena: 1239 zł 1289 zł
+ darmowa dostawa