EKO Premium

Do kotłów z podajnikiem

Specyfikacja
Maks. Wartość opałowa:
27 MJ/kg
Granulacja:
5-25mm
Wartość opałowa:
23-27 MJ/kg
Siarka:
max 0.5%
Popiół:
max 5-8%
Wilgotność:
5-10%
Dostawa

Palety wysyłamy za pośrednictwem największych firm transportowych w kraju.

Nasz towar pakujemy w wysokiej jakości worki foliowe z systemem mikrowentylacji.

Ułożone są one na bezzwrotnej palecie o wymiarach 120 cm x 80 cm, która jest zabezpieczona folią stretch

Informacje o produkcie

Polecamy bardzo wydajny ekogroszek pakowany w worki po 25 kg – EKO Premium. Jest to paliwo o drobnej granulacji do 25 mm, przeznaczone do kotłów z podajnikami. Ten pakowany ekogroszek ma wysoką wartość opałową, wynoszącą do 27 MJ/kg. Wielką zaletą tej odmiany ekogroszku jest pozostawianie zaledwie 6-8% popiołu.

EKO Premium składujemy pod dachem, w specjalnych halach. Dzięki temu jego wilgotność wynosi zaledwie 5-10%, co oznacza znakomite parametry spalania. Dzięki wysokiej jakości węgla i jego odsiarczaniu, palenie groszkiem EKO Premium jest nieuciążliwe dla środowiska naturalnego: dobrze ustawiony piec nie emituje dużych ilości dymu, a skład spalin zawiera niewiele toksyn szkodliwych ekologicznie. Bardzo istotna jest także zerowa spiekalność: właściciele kotłów z podajnikami nie są narażeni na uciążliwość w postaci spieków.

Pakowany ekogroszek – jakość i wygoda

Ekogroszek pakowany w worki z mikrowentylacją dostarczamy na paletach po 500 lub 1000 kg. Ten drobny węgiel łatwiej jest przechowywać w workach, zajmuje wtedy mniej miejsca w kotłowni, a ponadto nie powoduje zanieczyszczeń. Sypanie do pieca ekogroszku bezpośrednio z worka nie powoduje wzniecania pyłu.

Warto ponadto pamiętać o odpowiednim ustawianiu pieca. Poprawna regulacja jego parametrów oznacza dokładniejsze spalanie, mniej dymu, mniej popiołu i uciążliwych zapachów. W piecach z podajnikami bardzo ważne jest ustawienie odpowiedniego nadmuchu, zwłaszcza podczas spalania ekogroszku o mniejszej granulacji. Kiedy paliwo składa się z bardzo małych grudek, nie ma w nim dostatecznie dużych szczelin, przez które może docierać powietrze – trzeba więc dostosować nadmuch tak, by było go pod dostatkiem.

Profesjonalne doradztwo i dostawa gratis

Ekogroszek Premium w workach z mikrowentylacją dostarczamy za darmo w całej Polsce. Palet, na które ładujemy 500 lub 1000 kg paliwa, nie trzeba nam zwracać. Dostawy pod wskazane adresy zapewniają największe polskie firmy transportowe. Gwarantujemy pełen komfort i wygodę zakupów online, a także bezpieczeństwo realizowanych transakcji.

Sprawdź też:

tani ekogroszek Eko Classic

ekogroszek o wysokiej wartości opałowej Eko Premium Plus

Węgiel Orzech pakowany w worki