Najlepszy Ekogroszek | Chotyłów ul. Zaleska 70a, 21-530 Piszczac | woj. lubelskie | NIP: 5372624946

tel. +48 535 206 088, tel. 83 377 82 21 e-mail: sklep@najlepszyekogroszek.pl rejestracja | logowanie

Jak prawidłowo ustawić piec/kocioł na ekogroszek?

Jak prawidłowo ustawić piec/kocioł na ekogroszek?

Ekogroszek staje się coraz popularniejszym rodzajem opału, który z powodzeniem może zastąpić tradycyjny węgiel. Nadaje się nie tylko do klasycznych kotłów zasypowych, ale również retortowych. Co do zasady, materiał ten jest jednak przeznaczony typowo do kotłów na ekogroszek, zapewniając odpowiednią wydajność pracy urządzenia. W jaki sposób ustawić kocioł? Oto kilka podpowiedzi.

Jak ustawić piec na ekogroszek?Ustawienie pieca na ekogroszek wymaga dokładnego przemyślenia i rozplanowania przestrzeni. Miejsce, w którym zostanie umieszczony kocioł, powinno znajdować się w centralnej części wszystkich pomieszczeń do ogrzewania. Z uwagi na własny komfort najlepiej, jeśli będzie to piwnica lub parter. Ponadto należy zadbać o odpowiednią wentylację w pomieszczeniu. Warto blisko kotłowni zorganizować suche miejsce do magazynowania ekogroszku, dzięki temu dostarczenie paliwa nie będzie męczące.

Przystępując do przygotowania pomieszczenia, należy wyczyścić układ kominowy, kocioł i kanały termiczne, a także powietrzne. Jeśli urządzenie jest nowe, nie trzeba wykonywać tych prac. Warto jednak sprawdzić, czy w transporcie nie został uszkodzony żaden jego element. W trosce o prawidłowe funkcjonowanie pieca należy korzystać jedynie ze sprawdzonego, dobrej jakości opału. Ekogroszek EKO Premium pozostawia niewiele popiołu, dzięki czemu sprzątanie urządzenia nie będzie zbyt częste. Ponadto, w przypadku zmiany ustawień już działającego kotła, warto sprawdzić, czy na częściach urządzenia nie pojawił się niebezpieczny podczas pracy nagar, a także czy ślimak podający paliwo nie został uszkodzony.

Ustawienia kotła na ekogroszek - prawidłowa konfiguracja

Po właściwym ustawieniu i przygotowaniu do rozruchu czas włączyć piec na ekogroszek. Ustawienia najlepiej powierzyć specjalistom. Posiadają oni odpowiednie doświadczenie i wiedzę, dzięki czemu wykonanie takiej czynności zajmie im mniej czasu niż właścicielom. Jeśli jednak Klient samodzielnie chce ustawić urządzenie, to powinien w pierwszej kolejności zapoznać się z parametrami, znajdującymi się na opakowaniu pieca. Ponadto powinien pamiętać o tym, żeby:

Na żywotność pieca olbrzymi wpływ ma również dobór właściwego opału. Przy zakupie warto zwrócić uwagę nie tylko na kaloryczność i poziom zanieczyszczeń, ale również wilgotność i ilość produkowanego popiołu. Węgiel Orzech pakowany posiada stosunkowo duże bryłki, lecz optymalną wilgotność na poziomie 5-10%. Z racji na wysoką kaloryczność można go wykorzystywać przy ujemnych temperaturach. Z kolei tani ekogroszek EKO Classic sprawdzi się jesienią lub wczesną wiosną, kiedy temperatura wciąż nie jest zbyt wysoka, a potrzebny jest nieco tańszy, jednak dobry jakościowo opał.

Ekogroszek - sklep

EKO Classic
EKO Classic

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 24 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 21-24 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1199 zł 1249 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium
EKO Premium

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 27 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 23-27 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 5%

Cena: 1219 zł 1269 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium Plus
EKO Premium Plus

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 29 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 26-29 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1239 zł 1289 zł
+ darmowa dostawa

Przeczytaj także: