Najlepszy Ekogroszek | Chotyłów ul. Zaleska 70a, 21-530 Piszczac | woj. lubelskie | NIP: 5372624946

tel. +48 535 206 088, tel. 83 377 82 21 e-mail: sklep@najlepszyekogroszek.pl rejestracja | logowanie

Miał węglowy workowany, wysokokaloryczny, darmowa dostawa i niska cena

Do pieców tradycyjnych i kotłów z podajnikiem

Darmowa Wysyłka!
Specyfikacja
Maks. Wartość opałowa:
25 MJ/kg
Granulacja:
0-10mm
Wartość opałowa:
22-25 MJ/kg
Siarka:
max 0.5%
Popiół:
~10%
Wilgotność:
5-10%
Dostawa

Palety wysyłamy za pośrednictwem największych firm transportowych w kraju.

Nasz towar pakujemy w wysokiej jakości worki foliowe z systemem mikrowentylacji.

Ułożone są one na bezzwrotnej palecie o wymiarach 120 cm x 80 cm, która jest zabezpieczona folią stretch

Video
Opinie

Sławomir 05-07-2020 18:55

Bardzo dobra firma. Szybki czas realizacji zlecenia, no i najważniejsze towar najwyższej jakości. Polecam każdemu.

Krzysztof 02-07-2020 12:33

SUPER EKOGROSZEK BARDZO DOBRY. W PRZYSZŁYM SEZONIE NA PEWNO KUPIĘ WIĘCEJ. POZDRAWIAM KRZYSZTOF.

Oskar 21-06-2020 01:34

Bardzo dobry i szybki kontakt ze sprzedającym. Sprawna dostawa i napewno nie jest to moje ostatnie zamówienie. Polecam
Informacje o produkcie

Doskonale wiemy, że dla wielu posiadaczy pieców i kotłów na węgiel najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze paliwa jest jego cena. Proponujemy więc rozwiązanie ekonomiczne, łączące wysoką wartość opałową z niską ceną – miał Premium. Jest to nic innego, jak pełnowartościowy węgiel, ale o najmniejszej granulacji, wynoszącej do 10 mm. Wartość opałowa, a więc kaloryczność, wynosi od 22 do 25 MJ/kg.

Miał Premium charakteryzuje się znakomitymi parametrami. Niska zawartość siarki, wynosząca maksymalnie 0,5%, to minimalna ilość toksycznych substancji w procesie spalania. Wilgotność miału Premium to zaledwie 5-10%, a ilość popiołu po spaleniu maksymalnie 10%.

Miał węglowy workowany Premium nadaje się do spalania w piecach tradycyjnych oraz nowoczesnych piecach z podajnikami. Pakujemy go w worki o wadze 25 kg każdy. Przechowywanie w workach to m.in. dobry sposób na kontrolowanie poziomu wilgotności. Każdy worek z mocnego PCV posiada system mikrowentylacji.

Jak palić miałem węglowym?

Jeśli stosujemy miał dobrej jakości, taki jak nasz miał workowany Premium, a więc odsiarczony, suchy i odkamieniony, bez zanieczyszczeń, to jego spalanie odbywa się w sposób, który nie może budzić żadnych zastrzeżeń związanych z ochroną środowiska naturalnego.

W Internecie można znaleźć liczne instrukcje, a nawet filmy pokazujące, jak prawidłowo palić miałem węglowym. Najważniejsze jest jednak, by odbywało się to w piecu do tego przystosowanym. Najlepszym rozwiązaniem jest kocioł górnego spalania o właściwie dobranej mocy.

Piec powinien mieć nadmuch: akurat w wypadku miału, a więc frakcji stosunkowo gęstej, ciąg naturalny jest za słaby, by dostarczyć ilość powietrza niezbędna do spalania. Sterownik pieca powinien zapewniać jego ciągłą pracę.

Wygodne worki i darmowa dostawa

Zapraszamy do kontaktu - zapewniamy profesjonalne doradztwo i kompleksową obsługę. Kupując u nas, masz gwarancję bezpieczeństwa i komfortu zakupów. Miał Premium pakujemy w wygodne worki po 25 kg i dostarczamy bezpłatnie w całej Polsce na bezzwrotnych paletach po 500 lub 1000 kg. Worki z mikrowentylacją zabezpieczone są folią stretch.

Sprawdź też: