Najlepszy Ekogroszek | Chotyłów ul. Zaleska 70a, 21-530 Piszczac | woj. lubelskie | NIP: 5372624946

tel. +48 535 206 088, tel. 83 377 82 21 e-mail: sklep@najlepszyekogroszek.pl rejestracja | logowanie

Wady i zalety ekogroszku

Wady i zalety ekogroszku

Wiele osób zastanawia się nad przejściem na opalanie kotłów ekogroszkiem, rozważając wszystkie „za” i „przeciw”, aby wybrać rozwiązanie jak najbardziej odpowiadające indywidualnym preferencjom. Do najważniejszych kwestii, które użytkownicy rozważają należy strona finansowa oraz komfort użytkowania. One mają bowiem największy wpływ na budżet domowy oraz funkcjonalność.

Zalety ekogroszku

Do najważniejszych zalet tego materiału opałowego należy zaliczyć ekologiczny charakter, co stanowi zasługę odpowiedniego składu, zapewniającego niską emisję dwutlenku siarki, tlenku węgla, tlenku azotu oraz innych szkodliwych substancji, które niekorzystnie wpływają na środowisko naturalne. Stosowanie tego surowca opałowego generuje niewielkie ilości spalin i popiołu, co także nadaje produktom ekologiczny charakter. Rozważając zalety tego paliwa nie sposób pominąć właśnie małej ilości popiołu, jaka zostaje po spaleniu. Oznacza to dla użytkowników łatwiejsze czyszczenie wkładu kominowego przy mniejszej częstotliwości.

Do zalet należy też zaliczyć automatyzację procesu działania. Ekogroszek stosuje się w nowszej generacji urządzeniach, które zapewniają dużo swobodniejszą obsługę. Zautomatyzowany jest proces poddawania paliwa, co pozwala także na zachowanie ciągłości i równomierności. Przy takich piecach należy tylko raz na pewien czas (z reguły raz na tydzień) uzupełnić zapas paliwa, a następnie wprowadzić pożądane ustawienia, a cały proces będzie przebiegał niemal bez udziału użytkowników.

Wady ekogroszku

Niewątpliwą wadą w użytkowaniu ekogroszku jest początkowo duża inwestycja wynikająca z konieczności zakupu kotła, który umożliwi spalanie tego rodzaju paliwa. Należy przy tym pamiętać, że jest to inwestycja jednorazowa, a niskie koszty eksploatacji zwracają się w przyszłości. Z tym sprzętem wiąże się też pewne ryzyko awaryjności, ponieważ kotły posiadają więcej mechanizmów niż tradycyjne piece węglowe, w związku z czym może dojść do uszkodzenia większej liczby układów.

Zastanawiając się nad przejściem na opalanie ekogroszkiem warto mieć na uwadze także dużą dostępność tego rodzaju paliwa. Na rynku można znaleźć dobrej jakości opał w bardzo korzystnej cenie – w szczególności, jeśli zakupem zainteresują się Państwo już latem.

Przeczytaj również:

Ekogroszek - podstawowe informacje

Spalanie ekogroszku a ekologia

Produkcja ekogroszku - czym jest ekogroszek?

Ekogroszek wysokokaloryczny a niskokaloryczny - co wybrać?

Ekogroszek - sklep

EKO Classic
EKO Classic

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 24 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 21-24 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1199 zł 1249 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium
EKO Premium

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 27 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 23-27 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 5%

Cena: 1219 zł 1269 zł
+ darmowa dostawa
EKO Premium Plus
EKO Premium Plus

(Do kotłów z podajnikiem)

Maks. Wartość opałowa: 29 MJ/kg

Granulacja: 5-25mm

Wartość opałowa: 26-29 MJ/kg

siarka: max 0.5%

Popiół: max 3%

Cena: 1239 zł 1289 zł
+ darmowa dostawa

Przeczytaj także: